Halı Yıkama 2021 Kampanyası

Kampanyamıza Halı Yıkama 

ESKİŞEHİR DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ

Dış cephe cam temizliği nasıl yar : çağımızın modası yüksek binaların dış cepheleri fabrikaların dış cepheleri genelde cam veya kompoziit kaplamalardan oluşmaktadır. Yeni yapılan binalarda dış cephe temizliğinin yapılması gerekiyor dış cephe temizliği nasıl yapılır.

İnşaat sonrası dış cephe temizliği: inşaat sonrası cam temizliği yapılırken yanımızda bulunması gereken malzemeler spatula, cam çekeceği, cam peluşu, cam kazilama jileti, ovma teli bulumdurmamiz gerekmektedir. Eğer inşaat sonrası cam temizliği yapacaksak ve yüksek bir yerde çalışacak mutlaka Sepetli vinç vada iskele olması gerekiyor yüksekte çalışmaya elverişli hava koşullarının da oluşması gerekiyor rüzgarlı hava yada yağışlı havada yada çok sıcak güneşli havada cam temizliğinden istediğimiz verimi alamayız rüzgarlı havalarda ise hem çalışan için risk oluşur hemde sildiğiniz temiz camların üzerine rüzgar tekrar su sıçrama yapabiliyor. Diyelim ki gerekli hava koşulları müsait malzemelrimiz tamam cam silme işlemine başlayabiliriz önce cam üzerindeki kaba toz alci kalintilari, sıva kalintilari, boya kalintilari ve camlar kırılmasın diye aralarına konulan mantar yapistiricilari spatula ile kaziriz arkasından cam jiletiyle kabasi nı kazidigimiz boya, alçı, sıva kalıntılarının ince kazıma işlemini yaparız arkasından can peluşu ile silecegimiz bölümün tamamı ni islatiriz işletme işlemi yapıldıktan sonra gerek varsa ovma teli ile mikro boya ve alçı Kalintilari temizlenir cam çekeceği marifeti ile camların yüzeyindeki kalıntılar ve su sıyrılarak silinir. Tekrar ince sildim için camlar cam pelusu ile deterjan la sivayarak islatilir cam çekeceği ile çekilir bu islem bittikten sonra son kontrolleri yapılır eksik lik veya cam üzerinde başka kalıntı kalmamis ise diyer camların temizliği için geçebiliriz.

Periyodik cam temizliği : periyodik cam temizliği görece inşaat sonrası cam temizliği ne göre dah kolaydır ama ismi üzerine periyotlarda silinmiyor camlar hava şartlarıyla korozyina ugraya biliyor özellikle güneye bakan camlar çok kirleniyor böyle durumlarda cam silecek kişinin işi zorlaşıyor haliyle bu zorlanma müşteriye de maliyet olarak yansıyor. Camlarimizi düzenli olarak sildirelim korozyona uğrayan camların üzerindeki kireç tabakasını çıkartmak genelde mümkün değildir çıkartmaya kalktığımızda ise cama zarar verebiliriz daha asitik kimyasal kullanmamız anlamına gelmiyor daha sert kazıma işlemi yapılması gerekiyor bu işlem camlarinin çizilmesine sebeb olabilir işini bilen profesyonel firmalarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Bireysel cam temizliğiginde dikkat etmemiz gerekenler : Camlarimizi kendimiz temizleyeceksek çizilmemesine dikkat etmeliyiz camlara suyu tutup birakmamaliyoz kireclenir 

Eskişehir Web Tasarım